Обука јединица војне полиције и АБХО за учешће у мировним операцијама: Свеобухватне припреме и комплексна обука за достизање захтеваног нивоа оспособљености
Курир 11.10.2024

У бази „Југ“ и на полигону „Боровац“ у току је тактичко увежбавање у оквиру припрема за вежбу евалуације “Штит-07”, јединица војне полиције и атомско-биолошко-хемијске одбране (АБХО) Војске Србије, опредељених за учешће у мултинационалним операцијама према програму „Концепт оперативних способности“.
Припадници ових јединица из састава Копнене војске пролазе свеобухватне припреме и комплексну обуку како би достигли захтевани ниво оспособљености за извршавање задатака у међународном окружењу и континуирано имају одређени степен вредновања припремљености за наведене задатке. Декларисани водови тренутно реализују последње припреме пред извођење вежбе, кроз коју ће бити спроведена завршна провера другог нивоа, а обавиће је мултинационални евалуаторски тим.












