У рафинерији нафте исцурео гас: Двојица радника погинули

Б92 11.10.2024  |  Тањуг
У рафинерији нафте исцурео гас: Двојица радника погинули

Двојица радника су погинула када је гас водоник сулфид исцурео у рафинерији нафте у региону Хјустона.

Они су били запослени у фирми која као подизвођач обавља послове одржавања у том постројењу. Како је пренео АП, то је данас рекао директор Пемекс-а, мексичке државне нафтне компаније која управља том фабриком, Виктор Родригез. Родригез је у обраћању новинарима у Мексико Ситију рекао да су двојица радника који су погинули "били у зони која је директно погођена", и да су доживели директан удар гаса. Мексичка секретарка за енергетику Луз Елена Гонзалес је казала

Прочитајте још

Кључне речи

Свет, најновије вести »