У рафинерији нафте исцурео гас: Двојица радника погинули
Б92 11.10.2024 | Тањуг

Двојица радника су погинула када је гас водоник сулфид исцурео у рафинерији нафте у региону Хјустона.
Они су били запослени у фирми која као подизвођач обавља послове одржавања у том постројењу. Како је пренео АП, то је данас рекао директор Пемекс-а, мексичке државне нафтне компаније која управља том фабриком, Виктор Родригез. Родригез је у обраћању новинарима у Мексико Ситију рекао да су двојица радника који су погинули "били у зони која је директно погођена", и да су доживели директан удар гаса. Мексичка секретарка за енергетику Луз Елена Гонзалес је казала












