Обећања оснивача Гоогле-а у писму од пре 20 година пред излазак на берзу
Бонитет 23.10.2024

Фото:Бонитет.цом/Мидјоурнеи Оснивачи Гоогле-а, Лери Пејџ и Сергеј Брин, су послали писмо запосленима и деоничарима, пре 20 година, пре него што ће Гоогле постати јавна компанија.
Писмо је било прикључено документима поднетим Комисији за хартије од вредности (СЕЦ) непосредно пре изласка компаније на берзу. Писмо се састоји из више делова, од поруке будућим деоничарима шта се од њих очекује и шта Гоогле треба да постане, до намере да се у Гоогле негују креативност, непристрасност, тачност и бесплатан приступ информацијама широм света. „Сергеј и ја планирамо да вам пишемо овакво писмо сваке године у нашем годишњем извештају. Смењиваћемо се











