Grčka ostrva imaju veću muku od masovnog turizma: Više stotina migranata razvilo šatore u centru popularnog letovališta
Euronews 24.10.2024 | Autor: Euronews Srbija/T.T.
![Grčka ostrva imaju veću muku od masovnog turizma: Više stotina migranata razvilo šatore u centru popularnog letovališta](https://nstatic.net/930/38084930jgykcw.jpg)
Migrantska kriza na grčkim ostrvima Gavdos, Kos i Rodos postala je jedan od najozbiljnijih humanitarnih izazova u regionu, sa dubokim društvenim i ekonomskim posledicama.
Ova mala, ali strateški značajna ostrva suočavaju se sa upornim prilivom izbeglica i migranata, koji beže od ratova i siromaštva u potrazi za sigurnim mestom za život. Dok Grčka nastoji da upravlja ovom krizom u okviru složene evropske imigracione politike, lokalne zajednice se suočavaju sa izazovima pružanja pomoći i resursa, dok istovremeno brane svoje granice i identitet. Da je problem dolazaka migranata na jug Krita, Gavdos i ostrva Dodekaneza postao