Pola veka od prvog leta IAR-93: Obeležen zlatni jubilej jugoslovensko-rumunskog jurišnika
Tango Six 31.10.2024 | Petar Vojinovic

Nova foto-monografija posvećena prototipu Orla može se naručiti ovde.
Danas je u sedištu Nacionalnog instituta za vazduhoplovna istraživanja i razvoj „Elie Carafoli“ u Bukureštu održana ceremonija koja je obeležila pola veka od prvog leta aviona IAR-93, rumunske verzije jurišnika Orao. Događaj je okupio sadašnje i bivše komandante rumunskog ratnog vazduhoplovstva, članove radnih timova programa IAR-93, kao i bivše pilote, inženjere i tehničare koji su radili na ovom tipu aviona. IAR-93 Vultur (Orao) prvi je vojni mlaznjak rumunske
Dodaj Naslovi.net kao Google izvor
![[EKSKLUZIVNO] Helikopterska jedinica MUP-a povukla sve Belove iz upotrebe: Republici Srpskoj donirana tri AB-212 i jedan Džet…](https://nstatic.net/215/42274215xwloce.jpg)

![[VIDEO REPORTAŽA] Od brifinga u bazi do vedara u kanalu: Letački dan sa Helikopterskom jedinicom MUP-a i evropskom „Black…](https://nstatic.net/227/42264227tuhadz.jpg)
![[EKSKLUZIVNO] Tango Six sa srpskim i evropskim helikopterima u gašenju požara iznad Deliblatske peščare](https://nstatic.net/112/42260112yuqhvz.jpg)





