"Крени-промени" ће прикупљати потписе за бесплатне уџбенике у Нишу
Јужне вести 06.11.2024 | Никола Ђукић Јужне вести

Одбијењем да се на седници Скупштине Града Ниша верификује иницијатива "Крени-промени" о бесплатним уџбеницима, из овог покрета наводе да је тим поступком заправо иницијатива озваничена и да ће почети са прикупљањем потписа.
Кажу и то да ће са потписима сачекати док се не утврди судска и политичка одговорност за несрећу у Новом Саду. Ванредна седница Скупштине Града Ниша на којој је народна иницијатива требало да буде верификована, чиме би пуноправно могли да почну са прикупљањем потписа, завршена је за мање од пет минута након што није усвојен дневни ред. Разматрање верификације иницијативе, за Михајла Цветковића из "Крени-промени" један је од разлога што дневни ред није усвојен.



![Ванредна седница Скупштине Града Ниша завршена за мање од пет минута: Опозиција оптужила власт за кукавичлук [ВИДЕО]](https://nstatic.net/573/38218573vsdkfh.jpg)








