Budimka i ITN na Međunarodnom sajmu uvoza u Šangaju
Zoom UE 08.11.2024

ŠANGAJ – Predstavnici 22 srpske kompanije koje predstavljaju svoje proizvode na Međunarodnom sajmu uvoza u Šangaju koji će trajati do 10. novembra, kažu da u toj manifestaciji vide priliku za povećanje prepoznatljivosti i širenje poslovanja na kineskom tržištu.
Generalni direktor prehrambene industrije „Budimka“ i ITN pogona Aleksandar Marković rekao je za Tanjug da prva kompanija sa kineskim partnerima posluje dve godine, a druga kompanije više od pet godina. Dodao je da je Sporazum o slobodnoj trgovini između dve zemlje značajno olakšao uvoz, kao i da je zamrznuta malina jedan od najtraženijih proizvoda iz Srbije. „Već isporučujemo značajnu količinu ovog voća u industrijsku preradu za voćne jogurte i druge proizvode.







![LETELI PREDMETI, KORIŠĆENA PIROTEHNIKA: Objavljen snimak tuče navijača u Nišu [VIDEO]](https://nstatic.net/300/41360300obzylx.jpg)




