Вучић: Према истраживању, највећи проблем грађанима у Србији су насилни протести

Бета 03.12.2024

Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да су грађани, према подацима последњег истраживања у које је имао увид, као један од главних проблема у држави навели насилне протесте.

Вучић је на конференцији "Србија-Африка 2024: Достојанство" у Београду рекао новинарима да је циљ протеста у Србији да се насилно сруши власт која је демократски успостављена.

"Јесу ли стварно мислили да је то нешто ингениозно што су (у Новом Саду) офрабали плоче у црвено. Мислите то је њихова идеја, да су много паметни. Пронађите снимке из 2016. године, исто је било у Северној Македонији. Потпуно на исти начин су офарбали главни трг у Скопљу. Увек је газда био исти, а жртве народи којима су те обојене револуције доносиле зло", рекао је он.

Вучић је, говорећи о учешћу студената у блокадама, рекао да је док је он био млад више волео да учи него да иде по демонстрацијама, наводећи да му се рад исплатио, да је успешно завршио факулет и нешто направио у својој земљи.

(Бета, 03.12.2024)

Повезане вести »

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »