Ovog hrvatskog begunca traži cela Evropa: Na poternici završio zbog ubistva (foto)
Večernje novosti 09.12.2024
![Ovog hrvatskog begunca traži cela Evropa: Na poternici završio zbog ubistva (foto)](https://nstatic.net/677/38509677dnybeh.jpg)
HRVATSKI begunac Vladimir Vaclavek, nadimka Kovrdžavi, rođen je 1981. u Pakracu, nalazi se na osveženoj poternici zbog ubistva.
Foto AP Poternicu je izdao Županijski sud u Karlovcu. U poternici je navedeno da je nasilan i opasan te da se moguće da se služi lažnim identitetom na ime Salim Halibi, rođen 28. januara 1980. godine. Apelujući na javnost, Uprava policije pojašnjava da anonimnu dojavu o beguncu na svojoj stranici prima ENFAST zajednica, odnosno evropska mreža policijskih službenika nacionalnih timova za hvatanje begunaca. Oni su dostupni 24 sata na dan i mogu odmah prema potrebi