Ona od starog nameštaja pravi čudo: Marija iz Čačka je vanserijska umetnica, dotrajalim predmetima svojom četkicom i bojama udiše novi život (foto)
Kurir 16.12.2024 | RINA / Preneo: M. N.
![Ona od starog nameštaja pravi čudo: Marija iz Čačka je vanserijska umetnica, dotrajalim predmetima svojom četkicom i…](https://nstatic.net/520/38556520novuny.jpg)
ČAČAK - Marija Lukić iz Čačka udiše novi život starom, ali i novom nameštaju „Shabby chic” stilom, a njen salon je prvi je atelje tog tipa u ovom delu zemlje.
Svaki komad koji izađe iz Marijinog ateljea kao magijom postaje svojevrstan unikat. Sve se radi ručno, kako bi se dobio izgled pohabanog šika, a s obzirom na to da Marija svim srcem udiše život starom komadu nameštaja ili nekom predmetu, dobija se, kako mnogi kažu pravo umetničko delo. - Ideja je nastala devesetih godina prošlog veka kada sam bila u Engleskoj i kada sam se prvi put susrela sa redizajnom i reparacijom nameštaja na taj način. Odatle i od tada je sve