Од јануара 2025. године повећање зарада запослених у комуналном сектору града Крагујевца

Од јануара 2025. године повећање зарада запослених у комуналном сектору града Крагујевца

Град Крагујевац, директори ЈКП „Шумадија“ и ЈКП „Водовод и канализација“ и представници сва три репрезентативна синдиката запослених у ова два предузећа – „Синдикат запослених“, „Синдикат заједница Србије“ и „Независност“ потписали су анекс Колективног уговора којим се зарада радника повећава за 5 процената а по основу увећања вредности радног часа.

Функција синдиката је да се бори за додатно увећање зарада запослених, а када је реч о позицији града данашње потписивање анекса Колективног уговора представља, рекао је Александар Лазовић, саветник градоначелника, континуитет увећавања зарада који је прошле године кроз анексирање био 15 процената, а ове пет посто. На овај начин Град показује да води рачуна о запосленима у комуналном сектору као једном од носилаца најзначајњих активности локалне самоуправе.

Прочитајте још

Кључне речи

Региони, најновије вести »