"Od udara na Iran do uništenja Huta": Mosad pozvao Netanjahua da odobri napad na Teheran
Večernje novosti 24.12.2024
!["Od udara na Iran do uništenja Huta": Mosad pozvao Netanjahua da odobri napad na Teheran](https://nstatic.net/843/38620843jotgjb.jpg)
ŠEF izraelske špijunske agencije Mosad David Barnea pozvao je premijera Benjamina Netanjahua da odobri snažan udar na Iran kako bi se "zaustavili napadi pokreta "Ansar Alah" (Huti) iz Jemena".
Foto:Jtjub printskrin/i24NEWS English/Vikipedija/Profimedia/Vikipedija -Moramo da idemo na Iran. Ako samo udarimo na Hute, nije sigurno da ćemo moći da ih zaustavimo, izjavio je Barnea na sastanku vlade, na kojem se razgovaralo o borbi protiv Huta i o prekidu vatre u Libanu, prenosi "Kanal 13". Bivši ministar odbrane Beni Ganc, jedan od lidera izraelske političke opozicije, izrazio je slično mišljenje. Foto Tanjug/AP/Osamah Abdulrahman -Danas imamo priliku da