Srbija pokušava da dobije više vremena za rešavanje sankcija NIS-u
Nova ekonomija 23.01.2025

Srbija ulaže maksimalne napore da pronađe rešenje koje će zaštititi interese građana, osigurati energetsku stabilnost i očuvati Naftnu industriju Srbije na domaćem tržištu, rekla je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.
Ona je navela i da se, u pogledu sankcija (NIS), razgovaralo sa američkom i ruskom stranom i da će razgovarati i sa novom administracijom u Vašingtonu, najavljujući ključne pregovore narednih nedelja, prenosi agencija Fonet. „Radićemo na tome da dobijemo više vremena za rešavanje sankcija prema NIS i nadamo se da će nova administacija imati razumevanja“, rekla je ministarka, ocenivši da će dosta toga zavisiti i od najavljenog razgovora predsednika Srbije i Rusije.








![[ANALIZA] Od šabačkih humanoidnih robota do letećih dvoseda na baterije: Kako Kina preko Srbije može trasirati sledeću…](https://nstatic.net/374/41875374zllfor.jpg)



