Норвешка: брод са руском посадом није био укључен у кидање подморског кабла

Политика 01.02.2025
Норвешка: брод са руском посадом није био укључен у кидање подморског кабла

Норвешки теретни брод са руском посадом, за који се сумњало да је оштетио подморски телекомуникациони кабл у Балтичком мору, пуштен је од стране норвешких власти јер није пронађена веза са инцидентом, саопштила је у петак увече норвешка полиција.

Брод "Силвер Даниа" је заплењен уз помоћ норвешке обалске страже на захтев Летоније, саопштила је раније полиција из града Тромсо на северу Норвешке, преноси Ројтерс. "Истрага ће се наставити, али не видимо разлог да брод дуже остане у Тромсу. Нису пронађени докази који повезују брод са оштећењем подморског кабла," саопштила је норвешка полиција, преноси Тањуг. Бродарска група "Силвер Сеа", власник брода "Силвер Даниа", негирала је раније да је њен брод био

Прочитајте још

Кључне речи

Свет, најновије вести »