Радници „Пролетера“ 10 дана блокирају улаз у фабрику, немачког власника оптужују да хоће да испразни магацин
Н1 Инфо 18.02.2025 | Аутор: Н1 Београд, Ненад

Радници фабрике "Пролетер" из Ивањице 10 дана су у блокади и не дозвољавају камионима да из фабричког круга извезу полупроизводе и готове производе.
Блокада је, како истичу, крајња мера притиска на послодавца. Они траже да се исплате зараде за децембар и јануар, као и боловање за новембар прошле године. Из круга фабрике „Пролетер“ више не може да изађе ниједан камион ни са полупроизводима, ни са готовим производима, јер радници у овој фабрици чарапа то не дозвољавају. Одлучили су да у сменама дежурају испред главне капије фабрике и тако већ 10 дана. „Одговорна лица, тј менаџмент фабрике, су својом небригом







