Бивши тужилац САД, адвокат и члан трамповог тима: У сенци пресуде Додику, у Бањалуку стигао Мартин де Лука: Истражује трошење новца УСАИД (видео)
Блиц 27.02.2025

У сенци пресуде председнику Републике Српске Милораду Додику, у Босну и Херцеговину, тачније у Бањалуку, стигао је Мартин де Лука (Де Луца), бивши федерални амерички тужилац и део тима нове америчке администрације.
Он је медијима у овом граду јуче саопштио да је започета истрага у БиХ о трошењу новца путем УСАИД организације, и да прве информације говоре о томе да је у протекле четири године потрошено 402 милиона долара, од чега за 250 милиона није могуће утврдити где су нестали. - У претходне четири године 402 милиона долара, преко различитих програма, пласирано је у БиХ. Од тога 150 милиона се може оправдати, а неких 250 милиона долара остаје непознаница. Реч је о новцу










