"Ja sam pravoslavni Srbin i ponosan sam na: Korene!" Ovako o sebi govori Mark Brnović, novi ambasador SAD u Beogradu: Pokupio sam ono najbolje od celog Balkana! (foto)
Blic 28.03.2025

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp objavio je večeras da je imenovao Marka Brnovića, bivšeg državnog tužioca Arizone, za novog ambasadora u Beogradu. Brnović je u intervju za medije u Srbiji jednom prilikom istakao da je želeo da postane prvi pravoslavac senator u Vašingtonu.
Brnović je naveo i da je veoma ponosan na etničke korene. - Porodica mog oca je došla iz Crne Gore, a Brnovići su pleme iz Lješanske nahije. Porodica moje majke je došla iz Dalmacije i ja sam pravoslavni Srbin po veri, tako da možete da se kaže da sam pokupio ono najbolje od celog Balkana! Moja žena i ja smo se venčali u crkvi u kojoj su krštena i naša deca i to je crkva u Finiksu u Arizoni koju posećujem celog života - rekao je Brnović i dodao: - Moja pravoslavna