Међународни конгрес ургентне медицине окупио стручњаке из целог света
иКрагујевац 03.04.2025

КРАГУЈЕВАЦ – Трећи Конгрес ургентне медицине Шумадије свечано је отворен у Крагујевцу, окупивши више од 500 учесника и преко 30 предавача из Србије, региона, Европе и Аустралије. Ове године, конгрес је добио међународни статус, што потврђује његов значај у стручном и научном окружењу.
Званично отварање конгреса обавио је др Александар Стефоски, државни секретар Министарства здравља, нагласивши важност брзе реакције у ургентној медицини и наставка едукације медицинског кадра. „Свака секунда је битна када је у питању ургентна медицина. Ови научни скупови пружају прилику за размену знања и искустава, што доприноси унапређењу медицинског система и спашавању живота“, рекао је др Стефоски. Конгрес је ове године акредитован од стране Здравственог











