Какав шок! Русија напала Трампа! Захарова ударила на Вашингтон! "Више не осећају обавезу да поштују норме међународног трговинског права"

Курир 09.04.2025  |  Бизнис Телеграф/Пренео: Д. П.
Какав шок! Русија напала Трампа! Захарова ударила на Вашингтон! "Више не осећају обавезу да поштују норме међународног…

„Чини се да Вашингтон више не осећа обавезу да поштује норме међународног трговинског права“, изјавила је портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

Када је актуелни председник САД-а Доналд Трамп у фебруару повећао граничне порезе на кинеску робу за додатних 10 процената, Кина је поднела жалбу Светској трговинској организацији (СТО), која је надлежна за решавање трговинских спорова. Захарова је истакла да одлуке о царинама које је донела Трампова администрација „крше основна правила СТО-а“. Иако је Русија поштеђена последњег таласа царина којим је погођено више од 60 земаља, Захарова је изјавила новинарима

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »