Спотифи ће подићи цијене претплата изван САД-а
СЕЕбиз 25.04.2025

НЕВ ИОРК - Спотифи ће овог љета подићи цијене претплата у десецима земаља диљем свијета, према изворима упознатима с тим питањем, јер лидер у стреамингу глазбе даје приоритет профитабилности усред растуће цијене дионица.
Група је планирала подићи цијене за еквивалент од 1 еура на појединачне претплате у земљама диљем Еуропе и Латинске Америке већ у липњу, рекли су ти извори. Спотифи неће подићи цијене у САД-у, свом највећем тржишту, овог љета, рекли су извори. Стреаминг сервис повећао је своју мјесечну цијену у земљи у српњу 2024. Спотифи је одбио коментирати. Челници глазбене индустрије дуго су лобирали код Спотифија, Аппле Мусица и других стреаминг платформи да подигну












