Banca Intesa i EBRD obeležile deset godina programa „Žene u biznisu“ u Srbiji
Biznis i finansije 25.04.2025

15 Banca Intesa, članica međunarodne bankarske grupacije Intesa Sanpaolo, i Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) obeležile su deset godina uspešne saradnje na realizaciji programa finansijske i poslovne podrške razvoju ženskog preduzetništva „Žene u biznisu“ u Srbiji namenjenog malim i srednjim preduzećima kojima upravljaju žene.
Na svečanom događaju organizovanom povodom obeležavanja ovog jubileja potpisana je i nova, osma po redu kreditna linija u okviru programa „Žene u biznisu“, u iznosu od 15 miliona evra. Zahvaljujući prethodnim kreditnim linijama ukupne vrednosti od 39,5 miliona evra, Banca Intesa je do sada podržala brojne preduzetnice kroz povoljne kredite sa relaksiranim zahtevima u pogledu kolaterala, obezbeđene uz podršku donatora programa – Evropske unije, Italije, Luksemburga







![[ANALIZA] Tragom najave da Srbija i Izrael uskoro puštaju u rad fabriku vojnih dronova: Elbit, neko drugi, manje ili veće…](https://nstatic.net/622/41359622eejiqr.jpg)




