Студенти Павног факултета у блокади: Академска заједница у овим тренуцима мора да очува свој интегритет
Глас Шумадије 27.04.2025 | Катарина Пејић

Саопштење студената Правног факултета Универзитета у Крагујевцу у блокади преносимо интегрално у наставку текста: Поштоване колеге, колегинице, драги грађани, Овим путем желимо да вам предочимо ситуацију и стање на нашем факултету.
Као што сви добро знамо, месецима смо у борби за праведним и правичним системом, системом који би за све био једнак, у ком би свако уживао заштиту која је у уређеним државама нормална. Сведоци смо заједничке борбе, свих притисака и напада, али не желимо да одустанемо, већ да се још јаче боримо. Академска заједница у овим тренуцима мора да очува свој интегритет и покаже солидарност и саму чињеницу да су неке моралне, али и друштвено одговорне ствари изнад било






