Predstavnici Hamasa razgovarali sa američkim zvaničnicima u Dohi! "Postignut napredak, narednih nekoliko sati su ključni"
Kurir 11.05.2025 | Beta/Preneo: D. P.

"U Dohi su održani direktni razgovori rukovodstva Hamasa i Sjedinjenih Država u vezi sa prekidom vatre, razmenom zarobljenika (izraelskih talaca za palestinske zatvorenike) i ulaskom humanitarne pomoći u Gazu", rekao je neimenovani zvaničnik Hamasa.
Drugi zvaničnik Hamasa je rekao da je "postignut napredak, posebno u vezi sa ulaskom pomoći u Pojas Gaze, tekućim pregovorima o razmeni zarobljenika, posebno u vezi sa (izraelsko-američkim taocem) Edanom Aleksanderom, kao i o prekidu vatre u Pojasu Gaze". Izrael, koji je prekršio dvomesečno primirje, 18. marta je nastavio ofanzivu u Pojasu Gaze u cilju da primora Hamas da oslobodi taoce koji se još uvek nalaze tamo od napada koji je taj palestinski pokret izvršio