Putin (ne) dolazi u Tursku! Moskva krije sastav delegacije: Oglasio se Peskov sa najnovijim detaljima o pregovorima u Turskoj!
Kurir pre 23 dana | RIA Novosti

Ruska delegacija će čekati ukrajinske predstavnike u Istanbulu, rekao je portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov novinaru televizije Rosija 1 Pavlu Zarubinu, a snimak je objavljen na njegovom Telegram kanalu. „Naša delegacija će biti tamo i čekaće ukrajinsku stranu“, rekao je portparol Kremlja.
Istovremeno, odbio je da otkrije sastav pregovaračke grupe sa ruske strane, a takođe nije precizirao vreme početka sastanka. „Ne mogu, kada bude naređenje od predsednika Rusije Vladimira Putina, onda ćemo to uraditi“, objasnio je Peskov. Ruski lider je u nedelju predložio da Ukrajina nastavi direktne pregovore bez preduslova u Istanbulu 15. maja. Predsednik je naglasio da ne isključuje postizanje pravog prekida vatre koji će Kijev poštovati. Predsednik Ukrajine