Kako su milenijalci postali mančmelou roditelji i koliko je to štetan način vaspitavanja: "Dete im dođe kao neka vrsta projekta, a dete je živo biće i obično im taj 'projekat' ne uspe"

Blic pre 7 dana
Kako su milenijalci postali mančmelou roditelji i koliko je to štetan način vaspitavanja: "Dete im dođe kao neka vrsta…

Generacije odrasle u porodicama gde se tačno znalo “čija je poslednja” i gde je bio dovoljan jedan pogled kao upozorenje da se nešto ne sme, sada vaspitavaju svoju decu svesnim roditeljstvom pri čemu se dešava da gube autoritet i postaju poput asistenata. Stručnjaci poručuju da su milenijalci prva generacija majki i očeva koja želi da sačuvaju mentalno zdravlje svojih naslednika, da ih nauče da izražavaju osećanja, da budu samostalni i da ne ponavljaju greške. Međutim, takozvano "plišano" roditeljstvo ili

Spomenka Divljan, pedagog i psiholog u predškolskoj ustanovi „Radost" u Novim Banovcima tvrdi da je trenutno aktuelan takozvani mančmelou stil vaspitanja. - To znači - daj da zadovoljim potrebe deteta za koje mislim da ih ima. Izmiče vreme da ga upoznam i stvarno vidim kakvo je, pa da onda dajem podršku koja mu je potrebna, a ne da stvaram sliku o njemu u odnosu na ono što bih ja volela i želela, i u odnosu na ono što je sada trend - kaže Divljanova, prenosi RTS.

RTS »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »