Ко се то прво ограђује од свега, а онда ускаче у политичку арену?! Блокадери траже пуштање ухапшених због планирања државног удара а у марту их јавно осудили!
Курир 17.05.2025

Сву бесмисленост акција блокадера показује чињеница да већ данима протестују са захтевом да се пусте приведени студенти и активисти који су припремали рушење уставног поретка упадом у институције током протеста 15. марта, иако су се тада јавно оградили од њих и јасно критиковали такве и сличне идеје.
Ова је још један показатељ да све што раде чине како би ојачали насилничке акције, оцена је саговорника Курира. Наиме, већ трећи дан новосадски студенти и грађани протестују испред зграде суда у том граду због продуженог притвора њиховим колегама и активистима који су окривљени за наводни покушај рушења уставног поретка. Они траже ослобађање активиста организације СТАВ и ПСГ, који су већ два месеца у притвору у затвору на Клиси, а којима је у уторак, 13. маја