Španija se založila za uvođenje sankcija Izraelu
Novi magazin 25.05.2025 | Beta

Međunarodna zajednica treba da razmotri sankcije protiv Izraela kako bi primorala tu zemlju da okonča rat u Pojasu Gaze, saopštilo je danas špansko Ministarstvo spoljnih poslova uoči sastanka evropskih i arapskih zemalja u Madridu na kojem će se zahtevati okončanje izraelske ofanzive.
Posle nedavnog širenja izraelskih vojnih operacija u Gazi, nekoliko zemalja koje Izrael smatra saveznicima pridružilo se rastućem međunarodnom pritisku da se okonča rat na palestinskoj teritoriji. Dvomesečna blokada Pojasa Gaze je pogoršala nestašicu hrane, vode, goriva i lekova, što je izazvalo strah od gladi. Humanitarne organizacije navele su da je minimalne količine koje je Izrael pustio u promet poslednjih dana, daleko od onoga što je potrebno. Madrid će





![[DUBAI AIRSHOW 2025] Udes borbenog aviona Težas i napetost između Indije i Pakistana koja nije pomogla](https://nstatic.net/712/40921712xjjdql.jpg)
![[DUBAI AIRSHOW 2025] Udes indijskog borbenog aviona Težas i napetost između Indije i Pakistana koja nije pomogla](https://nstatic.net/632/40921632kvyiky.jpg)



