Лучић: Телеком има 15.000 корисника у САД, имао сам добре састанке у Стејт департменту
Еуроневс 10.06.2025 | Аутор: Тањуг

Генерални директор Телекома Србија Владимир Лучић изјавио је данас да је Телеком Србија, осим у Европи, веома развијен и у САД, где броји чак 15.000 корисника и додао је да је током недавне посете САД имао добре састанке са представницима Стејт департмента који ће утицати на развој компаније.
Лучић је рекао за Хепи да су се односи САД и Србије значајно поправили у последњих неколико година, а као разлог навео је "дух нове републиканске власти", као и, како је рекао, политика председника Србије Александра Вучића. Истакао је да САД доста улажу у српске стартапе, а посебно је истакао да ће "Банк оф Америца" финансирати део 5Г пројекта и да ће та банка прво кренути са инвестицијом од 50 милиона долара. Каже да је током боравка у САД разговао и о проблемима






