Dačić tvrdi da su zamerke u vezi sa postupanjem policije prema demonstrantima - neopravdane

Beta pre 11 sati

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ocenio je da su pripadnici policije poslednjih meseci "mnogo trpeli" i da su zamerke u vezi sa njihovim postupanjem prema demonstrantima - neopravdane.

Dačić je na sednici Odbora za odbranu i unutrašnje poslove kazao da je u Sjedinjenim Američkim Državama tretman policije prema demonstrantima grublji nego u Srbiji, iako se ta zemlja smatra kolevkom demokratije.

Po njegovim rečima, u Velikoj Britaniji i Nemačkoj bi ljudi koji su blokirali medijski javni servis išli u zatvor.

On je kazao da pripadnici MUP ne koriste pištolje za vezivanje, dronove koji ispaljuju suzavac i elektrošokere te dodao da je to uobičajeno u drugim zemljama.

Ponovio je da policija nije koristila zvučni top na protestu 15. marta.

Izjavio je da država treba da uloži više u opremanje policije kako se ne bi dešavalo da kriminalci budu bolje opremljeniji od pripadnika MUP.

(Beta, 17.06.2025)

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »