Србија да тражи да се у Хрватској забрани обележавање злочиначке акције "Олуја"! Миодраг Линта: "То је највеће етничко чишћење у Европи после Другог светског рата"

Блиц 03.08.2025
Србија да тражи да се у Хрватској забрани обележавање злочиначке акције "Олуја"! Миодраг Линта: "То је највеће етничко…

Председник Савеза Срба из региона Миодраг Линта сматра да би Србија требало да тражи од међународне заједнице да се у Хрватској забрани обележавање злочиначке акције "Олуја", односно да се славе два државна празника - Дан победе и домовинске захвалности и Дан хрватских бранитеља, између осталог, због, како каже, чињенице да та "хрватска војна акција има елементе геноцида".

- "Олуја" јесте не само највеће етничко чишћење у Европи после Другог светског рата, већ је то злочин који траје пуних 30 година. Та злочиначка акција има елементе геноцида, а доказ за то је тај фамозни састанак на Брионима 31. јула 1995. године када је Фрањо Туђман рекао да Србима треба нанети такве ударце да практично нестану са својих етничких подручја - рекао је Миодраг Линта за Тањуг поводом 30 година од хрватске војне акције "Олуја". Србија треба да

Повезане вести »

Кључне речи

Политика, најновије вести »