Кина улаже у програм 'Појас и пут' како би поправила односе талибана и Пакистана
Слободна Европа 20.08.2025

Афганистанске талибанске власти домаћин су трилатералног састанка с Кином и Пакистаном 20. августа, док Пекинг настоји деескалирати тензије између двије земље подстицањем сарадње кроз нове трговинске и инвестиционе могућности усред низа дипломатских контаката.
Очекује се да ће цјелодневни састанак обухватити заједничке напоре у борби против тероризма и проширење кинеског глобалног инфраструктурног пројекта вриједног трилион долара, иницијативе "Појас и пут" (БРИ), у Афганистан кроз Кинеско-пакистански економски коридор (ЦПЕЦ). Ријеч је о низу пројеката вриједних 60 милијарди долара које су покренули Исламабад и Пекинг под окриљем БРИ-ја. Ембед Подијели Код је копиран у ваш цлипбоард. ширина пкс Висина пкс Подијелите на









![[ДУБАИ АИРСХОВ 2025] ЕДеПро премијера: Нова елиса са променљивим кораком у потпуности израђена од композита](https://nstatic.net/378/40904378nzovbz.jpg)


