У 9 сати родитељи Смиљаниних ђака предају петицију ВД директорки ОШ "Ђура Даничић", а потом и Школској управи и свим надлежнима
Мој Нови Сад пре 21 дана

Данас, 26. августа, у 9 часова испред главног улаза у ОШ "Ђура Даничић" у Новом Саду представници родитеља ИИ-4 одељења обратиће се присутнима у вези петиције коју је потписало 6.290 грађана, а у циљу останка учитељице Смиљане Лалић са одељењем које је водила претходне школске године.
Овом приликом родитељи ће предати петицију в. д. директорки ОШ "Ђура Даничић" у Новом Саду – Драгани Лужајић. Петиција ће истог дана бити предата и Школском одбору ОШ "Ђура Даничић" у Новом Саду, Школској управи Нови Сад, Градској управи за образовање Нови Сад и заменици Покрајинског заштитника грађана – Омбудсману за права детета – Јовани Ђурић. Борба родитеља за останак учитељице са својим одељењем, започела је у првој половини јуна, са доласком в. д.