Голф и Поло се враћају – али на струју!
Ауто блог 09.09.2025 | Деутсцхе Велле

ИД.3, ИД.4, ИД.7 – иако је Фолксваген ове ознаке увео још пре неколико година, многим возачима и даље није сасвим јасно шта се тачно крије иза њих.
Због тога су модели често описивани поређењем: ИД.3 је као електрични Голф. ИД.7 је као електрични Пасат. Сада је Фолксваген одлучио да постепено замени бројчане ознаке старим знанцима. Први корак је мали електрични аутомобил који стиже следеће године, до сада познат под радним називом „ИД.2 алл“. Сада је потврђено: зваће се ИД.Поло. Фолксваген жели да тиме олакша купцима сналажење у понуди својих модела. „Имена наших модела дубоко су укорењена у свести људи“,










