Пензионисан жандарм којег је колега ударио испред РТС-а
Врање невс 19.09.2025 | Врањеневс

Врање - Припадник Жандармерије Лазар Баћић, којег је колега ударио на протесту испред зграде РТС 10. марта ове године, за шта је председник Србије Александар Вучић оптужио студенте, отишао је у пензију, сазнаје Нова.рс.
Лазар Баћић је кобне вечери био на службеном задатку у цивилу када је у једном тренутку униформисани полицајац из кордона који је пролазио поред места на ком је Баћић стајао, руком ударио Баћића који се срушио на земљу. На другим снимцима са лица места види се како студенти покушавају да му укажу помоћ, док се он, крвавог лица, удаљава са лица места. Међутим, иако се на снимку види шта се догодило, председник Србије Александар Вучић је ову прилику искористио да












