Stručnjak otkrio ko bi mogao biti kriv za totalni kolaps na aerodromima u Evropi: "Jedna stvar samo dodatno pojačava sumnju..."
Blic pre 6 sati

Rob Žardin, direktor u kompaniji za sajber bezbednost tvrdi da bi Rusija "vrlo verovatno mogla biti" odgovorna za sajber napad koji je danas paralisao nekoliko velikih evropskih aerodroma i ističe da ova zemlja "ima jednu od najvećih hakerskih grupa na svetu".
Hakeri su napali operatera sistema za čekiranje i ukrcavanje putnika, kompaniju "Collins Aerospace", što je izazvalo ozbiljne poremećaje, kašnjenja i otkazivanja letova u transportnim čvorištima širom Starog kontinenta. Kompanija je saopštila da "ima tehnički problem koji može izazvati kašnjenja" kao rezultat napada, koji je onemogućio onlajn čekiranje na aerodromima u Londonu, Berlinu i Briselu. Rob Žardin, direktor za digitalne tehnologije u kompaniji za sajber