Na protestu u Novom Sadu bilo 600 policajaca, intervenisala i Kričkova jedinica

Radio 021 24.09.2025
Na protestu u Novom Sadu bilo 600 policajaca, intervenisala i Kričkova jedinica

Skoro 600 pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova bilo je angažovano 5. septembra u Novom Sadu tokom studentskog protesta koji je obeležila policijska brutalnost.

Kako su odgovorili iz MUP-a za 021.rs, putem informacija od javnog značaja, ovoliko pripadnika policije angažovano je prilikom "obezbeđenja neprijavljenog javnog okupljanja". Angažovano je: 220 pripadnika Žandarmerija, 180 policajaca Policijske uprave Novi Sad, po 50 iz Subotice i Kikinde, kao i po 40 pripadnika Uprave kriminalističke policije i Jedinice za obezbeđenje. Jedinica za obezbeđenje, kojom komanduje Marko Kričak, našla se pod lupom javnosti nakon

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »

I u udvorištvu treba naći meru

I u udvorištvu treba naći meru

Radar pre 33 minuta
Glup kao top

Glup kao top

Radar pre 33 minuta
Zaboravi, ako možeš

Zaboravi, ako možeš

Radar pre 33 minuta
Kako nastaju vođe

Kako nastaju vođe

Radar pre 33 minuta