У Окружном суду у Бањалуци осуђен грађевински инспектор Бабић: Две године затвора због примања мита!

У Окружном суду у Бањалуци осуђен грађевински инспектор Бабић: Две године затвора због примања мита!

ДУШКО Бабић, грађевински инспектор Одсека за инспекције Града Бањалука, осуђен је у Окружном суду у Бањалуци на две године затвора због примања 5.000 КМ мита. Осим казне затвора Бабићу је изречена и новчана казна од 6.000 КМ, те петогодишња забрана обављања послова урбанистичко-грађевинског инспектора. Дужан је и да врати 5.000 КМ које је стекао кривичним делом.

СУЂЕЊЕ Окружни суд Бањалука, Фото Д. Поздеровић Пресуду је изрекло судско веће којим је председавао судија Синиша Марковић наводећи да је Бабић крив што је, као службено лице, починио кривично дело примање мита. Бабић је дело починио од 7. до 13. децембра 2023. када је од Милорада Михајловића тражио и примио мито од 5.000 КМ да обустави грађевинске радове за које није постојала дозвола. Наиме, Михајловић је поднео пријаву у вези са грађевинским радовима које је

Прочитајте још

Кључне речи

Балкан, најновије вести »