Психијатар уписивао лажне дијагнозе: Осуђен доктор из Дома здравља на Палилули: У картоне уносио дијагнозе које нису потврђене!
Блиц 07.10.2025

Први основни суд у Београду, по оптужном предлогу Првог основног јавног тужилаштва у Београду донео је правоснажну пресуду којом је окривљеног А.М. огласио кривим због извршења продуженог кривичног дела фалсификовање службене исправе.
Окривљеном је изречена условна казна затвора у трајању од седам месеци која се неће извршити уколико окривљени у року од две године не учини ново кривично дело, као и меру безбедности забрану обављања лекарске професије у трајању од две године. Окривљени је оглашен кривим због тога што је као одговорно лице - психијатар здравствене установе ДЗ "Милутин Ивковић" у здравствене картоне пацијената уносио неистините податке - непотврђене дијагнозе и дијагнозе












