Ово је један од најлепших и највећих паркова на Балкану: Бања Ковиљача је бисер Подриња, у њој се лечили краљеви али и Вук Караџић и Доситеј Обрадовић (ФОТО)

РИНА 09.10.2025
Ово је један од најлепших и највећих паркова на Балкану: Бања Ковиљача је бисер Подриња, у њој се лечили краљеви али и…

Ово је један од најлепших и највећих паркова на Балкану: Бања Ковиљача је бисер Подриња, у њој се лечили краљеви али и Вук Караџић и Доситеј Обрадовић (ФОТО) Лозница – Ушушкана у Подрињу и у подножју планинских масива Гучева, Бања Ковиљача надомак Лознице важи за једну од најлепших, али и најлековитијих бања у региону.

Још од давнина позната је као место у које су многи људи долазили по свој спас, а и проналазили га. У њој су се некада давно лечили чак и Римљани, али и велики број виђенијих људи на Балкану. - У лепотама Бање Ковиљаче, између осталих, уживали су и Доситеј Обрадовић и Вук Караџић, а своје ране у бањи видао је и српски Вожд Карађорђе. На раскошне балове долазио је и Краљ Александар Карађорђевић. Бања Ковиљача постаје бањско лечилиште у време Краља Петра

Повезане вести »

Кључне речи

Региони, најновије вести »