Ubio majku, pa komšije pitao kome da javi da je umrla! Ubica iz Srbobrana i pre zločina osuđivan zbog nasilja, uskoro pred sudom: Nije delovalo kao da se kaje!
Kurir pre 16 sati | Dnevnik)

Suđenje Martonu Robotki (37) iz Srbobrana, koji se tereti za ubistvo majke Mirjane,počeće 31. oktobra, za kada je zakazan glavni pretres.
Okrivljeni će tada u Viši sud u Somboru biti doveden iz pritvora, koji mu je poslednji put produžen rešenjem vanpretresnog veća somborskog Višeg suda i koji može da traje najduže do 1. novembra. Marton Robotka se optužnicom tereti za krivično delo teško ubistvo, koje se dogodilo u noći između 7. i 8. januara, a telo Mirjane Robotke (79) nađeno je u jutarnjim časovima u njihovoj porodičnoj kući u Srbobranu. Prema rečima komšija stradale žene i njenog sina, Marton je