Najavljen nastavak projekta “Vlasina – čista ljubav”
Nedeljnik 14.10.2025

Coca-Cola sistem i Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) najavili su danas nastavak projekta “Vlasina – čista ljubav”, koji će sprovoditi u partnerstvu sa Kabinetom ministra za razvoj nedovoljno razvijenih opština, opštinom Surdulica i Turističkom organizacijom opštine Surdulica.
Cilj projekta je da doprinese očuvanju i unapređenju zaštićenih područja Vlasine i Vardenika. Pod sloganom “Snaga prirode – saradnja zajednice”, poseban fokus će biti na istraživanju i zaštiti biodiverziteta, obnovi vlažnih staništa i promociji održivog turizma. Nova faza ovog projekta obuhvata tri celine – terenska istraživanja, praćenje i zaštitu ugroženih vrsta kao što su mrki medved, puh i biljka rosulja, zatim, obnovu vlažnih staništa i stabilizaciju



![[ANALIZA] Da li je PVO Kuvajta oborila tri američka borbena aviona F-15E?](https://nstatic.net/796/41428796xiindx.jpg)

![[ANALIZA] Da li je PVO Kuvajta oborila tri američka borbena aviona F-15E?](https://nstatic.net/748/41428748jxfapb.jpg)
