Uzeo 1,9 miliona za struju od potrošača: Uhapšen radnik Elektroprivrede iz Čačka zbog milionske prevare: Ljudi na šalteru plaćali struju, on te pare stavio u svoj džep!
Blic 15.10.2025

U nastavku akcije borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su M. Z. (41) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo pronevera u obavljanju privredne delatnosti.
On se sumnjiči da je u svojstvu zaposlenog u Javnom preduzeću „Elektroprivreda Srbije“ AD Beograd-Ogranak ED Čačak, u nameri da sebi pribavi protivpravnu imovinsku korist, a ošteti poslodavca, u periodu od marta do kraja oktobra 2024. godine, prisvojio novac iz blagajne koji mu je poveren u radu. Kako se sumnja, M. Z. je prisvojio novac koji su uplaćivali potrošači na blagajni za utrošenu električnu energiju, što je pravdao kopijama slipova sa POS terminala banke
Dodaj Naslovi.net kao Google izvor











