Жестока претња Трамп: "Ако Хамас настави да убија људе у Гази, доћи ћемо и побити их"

Телеграф 16.10.2025  |  Телеграф.рс
Жестока претња Трамп: "Ако Хамас настави да убија људе у Гази, доћи ћемо и побити их"

Амерички председник Доналд Трамп, запретио је да ће САД побити припаднике Хамаса ако настави да убија цивиле у Гази.

Трамп је претњу изнео на својој друштвеној мрежи Трутх Социал, а након што су емитовани стравични снимци јавне егзекуције из Газе. "Ако Хамас настави да убија људе у Гази, што није био део договора, нећемо имати гругог избора него да уђемо и убијемо их", написао је Трамп. Ова порука је објављена после све бројнијих извештаја о сукобима између припадника Хамаса и других милиција у Гази откако су се израелске снаге делимично повукле и након размене талаца и

Повезане вести »

Кључне речи

Свет, најновије вести »