SAD uputile zahtev za izlazak ruskog vlasništva iz Naftne industrije Srbije - Da li će Srbija morati ipak da preuzme kompaniju?
Ekapija pre 8 sati

(Foto: Shutterstock/Adam Radosavljevic) Sjedinjene Američke Države su uputile zahtev za izlazak ruskog vlasništva iz Naftne industrije Srbije.
SAD su u odgovoru na zahtev Naftne industrije Srbije nedvosmisleno navele da žele kompletnu promenu vlasništva ruskih akcionara, ali da je dobijeno odobrenje za pregovore o vlasništvu, koje važi do 13. februara, izjavila je na vanrednoj konferenciji za medije ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović. - U noći između petka i subote SAD su poslale lošu poruku u vezi sa kompanijom NIS. Američki partneri, odnosno Vlada SAD, tokom noći po našem












