Србија унапређује систем енергетског менаџмента

Бизнис.рс 13.12.2025  |  Редакција Бизнис.рс
Србија унапређује систем енергетског менаџмента

повећање инвестиција у енергетску ефикасност јавних зграда

Професор Машинског факултета Милош Бањац рекао је данас за РТС да Србија поред енергетских менаџера уводи и енергетске саветнике за унапређење енергетске ефикасности јавних зграда и да је њихов задатак да ураде детаљне енергетске прегледе, дефинишу конкретне мере и израчунају колике су уштеде. Један од кључних пројеката спроводи Министарство рударства и енергетике у сарадњи са Машинским факултетом у Београду, уз финансијску подршку Програма Уједињених

Повезане вести »

Кључне речи

Економија, најновије вести »