Хрвати изашли на улице! Полиција затворила адвент док су се деца клизала, грађани огорчени
Телеграф 20.12.2025 | Телеграф.рс/ вецерњи.хр

Више стотина Хрвата протестовало је у петак увече у центру мешовите хрватско-бошњачке средњобосанске општине Горњи Вакуф - Ускопље због забране одржавања манифестације "Адвент у Ускопљу".
Протестанти су се окупили након што је вече раније инспекција Средњобосанског кантона, уз пратњу полиције, затворила адвентске кућице и клизалиште, наводећи да организатори нису имали потребне дозволе за одржавање догађаја. Медији наводе да је полиција спровела "акцију" док су се деца клизала, и заједно са родитељима била на адвентском окупљалишту. Простор где су биле смештене адвентске кућице и клизалиште ограђен је полицијском траком, а инспекција је издала






