Шабић о оставци на место члана Савета РЕМ: Нисмо ниједног тренутка инсистирали на већини, него на примени закона

Шабић о оставци на место члана Савета РЕМ: Нисмо ниједног тренутка инсистирали на већини, него на примени закона

Четири члана Савета Регулаторног тела за електронске медије, званично су у петак поднела оставке. Изабрани средином новембра, на овим функцијама нису се задржали ни два месеца. Разлог који наводе - чињеница да власт не жели да РЕМ буде независан. Један од њих је и адвокат и бивши повереник Родољуб Шабић.

Према Шабићевим речима, ово није ништа ново. „Ми смо на дан избора практично најавили оставке и резолутно тражили од власти да коригује једну скандалозну грешку коју је направила и рекли да ћемо поднети оставке ако не учини то и одржали смо реч. Тражили смо да поштују закон. Оног тренутка кад су схватили да се Скупштина може наћи у ситуацији да у пет од девет категорија може да бира само између независних кандидата, онда су прво покушали да монтирају, краду изборе,

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »