Протест студената у Новом Пазару, траже увођење принудне управе на ДУНП-у

РТВ 21.12.2025  |  РТС
Протест студената у Новом Пазару, траже увођење принудне управе на ДУНП-у

НОВИ ПАЗАР - Новопазарски студенти у блокади организују протест у том граду под слоганом "Или они или ми". Студенти, како кажу, организују протест јер још увек није испуњен њихов захтев за принудном управом на ДУНП. Како наводе, више од 200 студената универзитета изгубило је статус студента, а око 30 професора остало без посла.

Окупљање је почело ипред зграде Државног универзитета у Новом Пазару, где је у 11,52 одржано 16+2 минута тишине. Одата је пошта за 16 страдалих у Новом Саду након пада надстрешнице, њиховом суграђанину Ернаду Бакану који је страдао у Београду, као и колегиници са Факултета драмских уметности, која је пре два дана преминула након пада са терасе у Студентском граду. Главни програм планиран је за 17 часова, када ће се присутнима обратити студенти тог новопазарског

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »