Od najslobodnijeg do najveselijeg mesta: Kakve poruke šalje vlast najavom da će Ćacilend uskoro postati božićno selo?
Danas pre 11 sati | Vesna Andrić

Od kampa koji je postao „simbol slobode“ i „najslobodnijeg mesta u srcu Evrope“ do božićnog sela – tako u viziji predsednika Srbije Aleksandra Vučića izgleda Ćacilend, čije uklanjanje je najavio od sutra.
Iz njegove izjave nije najjasnije gde će tačno biti postavljene kućice budućeg božičnog sela pošto je, kako je kazao, od 2. ili 3. januara planirano otvaranje za saobraćaj ulica ispred Narodne skupštine na kojima su i dalje šatori. „Od 2, 3. janura biće otvoren prostor za saobraćaj, ostaće samo onaj mali deo Pionirskog parka u kojem će oni ostati neko vreme. Ti ljudi su odbranili državu, sačuvali svoju zemlju, oni zaslužuju ogromnu zahvalnost i to će ući u istoriju






![[POSLEDNJA VEST] Vučić: „Srbija sa velikom stranom silom počinje proizvodnju visoko sofisticiranih dronova u Srbiji“; Da li je…](https://nstatic.net/990/41130990xvlfbe.jpg)





