Керковић и Митић: Српско-руски центар треба да остане у Нишу
Наиссус инфо 30.12.2025

Одборници Тамара Миленковић Керковић и Андреј Митић из Удружења “Нишлије да се питају” оценили су иницијативу дела опозиције у Народној скупштини о укидању споразума о Српско-руском хуманитарном центру у Нишу као “неодговоран политички потез” који је, према њиховом мишљењу, у супротности са политиком војне неутралности Србије.
Посланичке групе ПСГ-СДА Санџака- Партија за демократско деловање и Зелено-леви фронт поднели су недавно у Народној скупштини Републике Србије предлог Закон о стављању ван снаге Закона о потврђивању споразума између Владе Републике Србије и Владе Руске Федерације о оснивању Српско-руског хуманитарног центра. Сматрају да не постоје докази да тај Центар ради у интересу грађана и да је спорно његово финансирање, али и његова политичка и безбедносна улога.






